Skandinaviško stiliaus patalpų interjeras

Skandinaviškas stilius yra vienas mėgstamiausių lietuvių interjero stilių. Jis sujungia rafinuotą estetiką su funkcionalumu bei daug dėmesio skiria medžiagų natūralumui. Aranžuotės širdis – mediena. Kokią grindų dangą rinktis skandinaviško stiliaus patalpose?Skandinaviško stiliaus patalpų interjeras
Minimalizmas, formų paprastumas, lengvumas, natūralios medžiagos, šviesios spalvos - tai pagrindiniai skandinaviško stiliaus veiksniai. Tačiau verta žinoti, kad šis stilius nėra vienodas. Jame išskiriamas:

Švediškas stilius – jam būdingas griežtumas, modernumas ir elegancija. Sienos dažniausiai nudažytos balta arba šviesiai pilka spalva, grindys - būtinai medinės – šviesių atspalvių. Priedai naudojami tiek formoms, tiek spalvoms paįvairinti. Išskirtinis šio tipo interjero variantas yra gustaviškas stilius, siekantis  Gustavo III laikus.

Norvegiškas stilius – Jame taip pat vyrauja šviesios spalvos - visų pirma balti atspalviai, kurie yra beveik visur esančios medienos fonas. Norvegijos gyvenamuosiuose namuose ne tik grindys ir baldai yra mediniai, balintos lentos kartais montuojamos net ant sienų ir lubų. Tuo pačiu metu įrengta erdvė yra labai minimalistinė.

Daniškas stilius – Tai „spalvingiausias“ ir jaukiausias skandinaviškas stilius. Tipiškas skandinaviškas stiliaus, balti atspalviai skaldyti žalių, mėlynų ir geltonų atspalvių Taip pat labai svarbūs minkšti priedai, pvz., storos antklodės, pagalvės, kilimėliai, dėl kurių interjeras tampa hygge - patogus, jaukus ir užtikrinantis saugumą. Daniškam stiliui būdingi stilingi baldai, sukurti pagal XX a. 50–70 metų modelius.

Šviesios grindys skandinaviškame interjere
Šviesios medinės grindys yra klasikinis skandinaviško stiliaus interjero elementas. Galite rinktis iš įvairių grindų atspalvių: nuo labai šviesių, padengtų kreminiais dažais arba balta lentų alyva, natūralaus ąžuolo ir uosio atspalvių, padengtų skaidriu laku arba aliejumi. Renkantis medienos rūšį beveik neturite ribų. Skandinaviškam stiliui puikiai tinka tiek lengvų medžio raštų grindys, tiek išraiškingesnės „rustic” stiliaus grindys su stipriau pažymėtais mazgais. Pasirinkimas lemia visų pirmą tai, kokį galutinį efektą norite pasiekti. Interjere su dominuojančiais baltais atspalviais puikiai tiks didelio šakotumo ir gyro medžio rašto medienos grindys. Savo ruožtu, kai grindys yra interjero sušildymo elementas bei turi pralaužti sienų ir lubų baltumą, verta atkreipti dėmesį į šiek tiek tamsesnio atspalvio parketlentes.

Skandinaviškas stilius ir tamsios grindys
Tamsios medinės grindys dažniausiai yra daniško stiliaus interjero elementas. Jos būna įvairių spalvų: nuo giliai rudos iki tamsiai pilkos ir juodos spalvos. Ąžuolinių grindų atveju tokia spalva gaunama naudojant tinkamus pigmentus ir aliejus. Tamsios grindys skandinaviškame stiliuje yra vienas stipriausių interjero elementų. Prie jų derinami tiek baldai, tiek sienų spalvos. Tradiciškai derinamos su balta arba ecru spalva, bet puikus pasirinkimas yra šilti ir šviesūs pilki atspalviai bei šviesiai rudų, natūralių atspalvių mediniai baldai. Prie tokio interjero puikiai tinka sendintos, tamsios grindys.

Mūsų darbai

Termo medienos terasos

Skaityti daugiau

Medinės terasos

Skaityti daugiau

Mediniai laiptai su porankiu

Skaityti daugiau

Laminuotos pakopos su metaliniais turėklais

Skaityti daugiau

Ąžuolinės parketlentės

Skaityti daugiau