Rankų darbo grindų danga

Tinkamas grindų padengimas užtikrins ilgaamžę kokybę
Mediena yra vienas seniausių ir populiariausių pasirinkimų grindims namuose. Jos suteikia jaukumo namams, pasižymi puikia išvaizda bei ilgaamžiškumu. Vis dėlto, medinės grindys reikalauja atitinkamos priežiūros norint pasiekti tiek puikią išvaizdą, tiek ilgaamžiškumą. Pats aktualiausias pasirūpinimas grindimis yra jų padengimas laku, vašku arba alyva. Tačiau šių dienų rinkoje yra didelis dangų pasirinkimas, kuris gali suklaidinti ir privesti prie įvairių klausimų, į kuriuos mes jums ir atsakysime.

Kurią dangą pasirinkti?
Pačios populiariausios medžiagos grindims padengti yra trys: lakas, vaškas bei alyva. Kiekviena šių medžiagų turi savybių, kurias reikia įvertinti atsižvelgiant į jūsų poreikius.Lakuotos grindys
Lakas – populiariausia danga medienai. Ją paprasta padengti ir grindys yra puikiai apsaugomos nuo įbrėžimų, skysčių ir kitų dalykų, kurie galėtų pažeisti medieną. Lakas suteikia nepriekaištingą spindesį, jeigu padengiamas teisingai.
Vis dėlto, ši danga lengvai subraižoma, todėl ją reikia saugoti dažnai ją valant bei naudojant minkštus baldų kojų antgalius.Alyvuotos grindys
Alyva – išskirtinėmis savybėmis pasižyminti medžiaga. Alyva patraukli dėl natūralios išvaizdos, kadangi ji susigeria į medieną ir atrodo lyg grindys neturėtų jokios apsauginės dangos. Negana to, alyva susigerdama medieną sustiprina ir atgaivina. Alyvuotų grindų priežiūra nėra komplikuota.
Tačiau, priešingai nei lakuotos, alyva dengtos grindys nėra apsaugomos nuo subraižymų, todėl ši danga rekomenduojama mažiau naudojamiems kambariams.Kietas vaškas grindims
Vaškas – savybėmis panašus į alyvą, tačiau turi keletą esminių skirtumų. Vienas iš jų yra tas, kad vaškas neįsigeria į medieną, o ją padengia kaip lakas. Tiesa, vaškas grindis nuo subraižymų apsaugo geriau nei alyva, bet ne taip gerai kaip lakas.
Kaip ir alyva, vaškas geriausiai tinka ne taip dažnai naudojamuose kambariuose, kaip svečių ar darbo kambarys.

Savarankiškas padengimas
Rankų darbo grindų padengimas dažnai atliekamas savarankiškai, be specialisto pagalbos. Tai nėra sudėtingas procesas, tačiau jam atlikti teisingai vis tiek reikia atitinkamų įgūdžių bei žinių. Kiekviena danga paruošiama ir padengiama skirtingais būdais. Pavyzdžiui, prieš lakuojant grindis, būtina bent dalinai nušlifuoti senąjį laką. Reikia naudoti tokį patį laką, koks buvo dengtas ir prieš tai, o jeigu paskutinį kartą dengto lako rūšies nežinote, tada senąjį laką reikia nušveisti visiškai. Jeigu norite lakuoti grindis, kurios prieš tai buvo alyvuotos – tai padaryti yra ganėtinai sudėtinga. Kaip jau minėjome alyva susigeria į medieną, o prieš lakuojant ją reikia visiškai pašalinti. Alyvą visiškai pašalinti įmanoma, tačiau tokį darbą reikėtų patikėti šios srities specialistams. Grindų vaškavimas yra lengvesnis ir paprastesnis. Žinoma, tam reikia pašalinti alyvą arba laką, jeigu jis prieš tai buvo padengtas, tačiau vaško padengimas gali būti atliekamas savarankiškai, namų sąlygomis.

Grindų Dangų priežiūra
Norėdami kuo ilgiau mėgautis lakuotomis, alyvuotomis arba vaškuotomis grindimis, turite jas prižiūrėti atitinkamai. Lakuotos grindys reikalauja mažiausiai priežiūros. Pakanka reguliariai nušluoti dulkes ir nešvarumus, kad būtų išvengta subraižymų. Bent kartą savaitėje grindis reikėtų plauti, nenaudojant per daug vandens. Taip pat galima įsigyti įvairių produktų lako atnaujinimui. Alyvuotų ir vaškuotų grindų priežiūra yra beveik vienoda. Abiejų rūšių grindis reguliariai reikia šluoti panaikinant dulkes. Plaunant grindis reikėtų naudoti specialų muilą alyvuotoms arba vaškuotoms grindims ir plauti su kuo mažiau vandens. Bent kartą metuose reikėtų visą dangą atnaujinti, t.y. peralyvuoti arba pervaškuoti. Rankų darbo grindų padengimas laku, vašku arba alyva yra būtinas, kad grindys ne tik būtų apsaugotos, bet ir atrodytų puikiai kuo ilgesnį laiką. Kai kuriuos dengimo darbus galite atlikti savarankiškai, tačiau jeigu turite bent truputį abejonių, geriau palikite tai specialistams. Galiausiai, kiekviena danga reikalauja savotiškos priežiūros, į kurią nederėtų numoti ranka norint turėti patvarias ir žavias grindis namuose.

Mūsų darbai

Laminuotos pakopos su metaliniais turėklais

Skaityti daugiau

Ąžuolinės parketlentės

Skaityti daugiau

Nelygaus reljefo parketlentės

Skaityti daugiau

Mikrocemento laiptai

Skaityti daugiau

Medinė terasa

Skaityti daugiau