Medinių paviršių padengimo technologijos

Lakuotos, alyvuotos ir beicuotos grindys. Kokie yra šių apdailų tipai? Kokį efektą suteikia ir kokie yra jų privalumai? Prieš pasirinkdami medines grindis, perskaitykite pagrindinę informaciją apie jų apdailą.   Keletas žodžių apie technologiją
Medinių grindų gamintojų tikslas yra pabrėžti natūralų medienos grožį bei unikalias tam tikrų medienos rūšių savybes. Todėl grindų apdailai naudojama aukščiausios kokybės produktai. Technologijos taip pat plačiai taikomos grindų gamybos bei įrengime. Specialūs šepečiai, kurie padengia lentas papildomais lako ir alyvos sluoksniais vienu metu. Dėl to grindų apdaila yra suvienodinta, o jos savybė ir atsparumas - labai aukštas.

Lakuotos grindys
 Grindys gali būti padengtos: blizgiu, matiniu arba pusiau matiniu laku. Šio tipo lakas suteikia medienai subtilų, elegantišką blizgesį, nieko panašaus į senus abejotinos estetikos dažus. Grindims yra naudojama visiškai organiniai lakai, pagaminti iš akrilo ir poliuretano dervų. Tai reiškia, kad lakai nesukelia alergijos ir yra saugūs sveikatai. Lakavimo sistema susideda iš septynių sluoksnių, dėl kurių mediena įgauna vienodą blizgesį ir puikų padengimą. Naudojami kokybški lakai yra sukietinti gamykloje, kas ženkliai padidina grindų ilgaamžiškumą.

Alyvuotos grindys
 Grindys, kurių apdaila yra bespalvis arba spalvotas aliejus, turi plačią šalininkų grupę. Grindų apdailai naudojama ekologiškos alyvos, o sluoksnių dengimo technologija yra panaši į grindų lakavimo technologiją. Šepečių įrenginiai paskirsto ant medinio paviršiaus alyvą, kuri įsiskverbia į paviršių ir jį impregnuoja. Alyvavimo sistemos susideda iš dviejų sluoksnių. Svarbu - alyvuotos grindys turi galimybę laisvai „kvėpuoti“, t.y. lengvai drenuoti drėgmę.

Beicuotos grindys
 Beicuotos grindys, papildomai apsaugomas matiniu arba pusiau patiniu laku. Beicai puikiai pabrėžia medienos grožį – paryškina jos šakas ir raštą, todėl idealiai tinka ąžuolo ir uosio grindims. Be to, beicavimas švelniai impregnuoja medieną. Grindims naudojama įvairių spalvų beicai: nuo labai šviesių iki tamsių. Jie yra paskirstomi specialiais šepečiais, dėl to išgaunamas vienodas medienos padengimas beicais.  


Mūsų darbai

Medinė terasa

Skaityti daugiau

Termo medienos terasos

Skaityti daugiau

Medinės terasos

Skaityti daugiau

Mediniai laiptai su porankiu

Skaityti daugiau

Laminuotos pakopos su metaliniais turėklais

Skaityti daugiau